Açılmayan Film Bildirmek İçin Tıklayıp Sorun Bildirebilirsiniz! En yeni güncel EROTİK FİLM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN FİLM ÇALIŞMIYOR İSE YUKARIDA BULUNAN VİP , RAPİD ,GOOGLE,VSHARE GİBİ PART GİBİ SEÇENEKLERE TIKLAYIN FİLM AÇILACAKTIR! BÜTÜN FİLMLER YENİDEN GÜNCELLENİYOR BİLGİNİZE İYİ SEYİRLER DİLERİZ. REKLAMSIZ MOBİLDE İZLEMEK İÇİN MOZİLLA TARAYICI KULLANINIZ!
Loading...
  Beğen
0
0
BENZER FİLMLER

Experimenter izle

-

Experimenter

Experimenter izle
 Editörün Önerisi
PUAN : 7.4
  • Süre: 98 Dk.
  • Vizyon: 2015
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 1659
  • Favori: 0
  • İMDB: 6.6
  • Kalite: 720P
  • Altyazı
En memnuniyet verici serebral son Amerikan filmleri, “Deneyci” endişeleri Dr. Stanley Milgram (Peter Sarsgaard bir ustalıkla gölgeli ve akıllı performans), yaratıcının bazı kalıcı ve ünlü deneyler sosyal psikoloji, film başlar göstererek bizi. Bir psikoloji laboratuvarında Yale Üniversitesi 1961 yılında, Milgram saatler arkadan iki yönlü bir ayna gibi bir arkadaşı (John Söylüyorum, eskort iki kişi bir oda nerede diye açıklıyor deneyde hangi onlar kabul katılmak. Bir adam” ve standart testler için cevapları ezberlemek için çalışacağız. “Öğrencinin adı verilecek Diğer adam, “Öğretmen",” Öğrenci yanıtları gözden uzak olan () tarafından verilen izlemek ve yanlış cevap verdiğinde, onu giderek daha güçlü bir elektrik şoku bir dizi verecektir.

Nominal deneme burada bir yanlış. ; Bir aktör şok olmak değil Öğrencinin gerçekte, onun sesi ses kasetleri şok sözde şiddeti dağ gibi bağırıp protesto oynuyor. Bir test edilen öğretmendir. Ne kadar onu durdurmak için yalvarıyor olan bir yabancının şok edici devam edecek mi? İnsanların ezici bir çoğunluğu şoklar maksimum yoğunluğa ulaşmadan işe son vereceklerini söylüyorlar. Yine de, çok sayıda mükerrer olarak Milgram orijinal deneylerde de olduğu gibi, deneklerin yaklaşık yüzde 65'i sonuna kadar şok uygulamak tuttu; sadece yüzde 35'i bir noktada durdu.

Geçici, Milgram önemi Deneyler her yöne keser.

Geçmiş: devam ettikleri Zaman, sadece emirleri takip ettiğini iddia eden Adolf Eichmann, Amerikan televizyon oldu Nazi soykırımı beyni İsrail deneme. Nazi terör, Milgram kaçan Avrupalı Yahudiler oğlu nasıl sıradan bilinçli kendi ilkelerini ihlal eden bir şeyler yapabileceğini bilmek istedim. Ve diğer uluslar – Amerikalılar bile – Millet Almanlar gibi sunacaäÿä olabilir mi? Onun bulguları ortaya skandal kitap “Otoriteye İtaat.”başlıklı

Şu anda (1961): bir anlamda, Eichmann davası bağlar katliamı dönemin “The Manchurian Candidate",” ne zaman Amerikalıların olduğu kadar korkak, kendi Komünist düşmanı olduğunu sorguladılar kendi psikolojik makyaj, ve ne zaman bir akademik-bilimsel-askeri kompleks ortaya çıktığı için anlaşma ile bu tür endişeleri. Söylemeye gerek yok, bu karmaşık Sovyetler Birliği ile birlikte yok olmadı.

Film, Milgram'ın bulguları ortak olunca, onlar yaygın ilgi, bazıları ahlaksız ve çıkarcı bilim adamının yöntemleri ihbar ederken önemini değerlendirdi kıvılcım. gösterildiği Gibi gelecek: Paradoksal onların önemi devam ediyor. Vietnam Savaşı sırasında My Lai katliamı açıklamaya çağırdı. Bunların filmleri hala West Point askeri öğrencileri için gösterilir. İşkence için post-9/11 Amerikan tutku, hem askeri hem de daha geniş kültürel, ilgisine belirtilmesi gerekir?

O sahneleri geri Yale lab. Çoğu film, hiç kuşkusuz, en az bir Öğrencinin kırılma noktası için şok görmüştük kadar denemenin gerçek doğası hakkında şüphe içinde tutmuş oluruz. Ama Almereyda uzakta gerilim olasılığı fırlatır ve bize ilk gelen ne oluyor gösterir. Serin, Kubrickian bir müfreze ile çekilen bu sahneler bizim p align.Ç.v. deney katılımcıları’ ama bilim adamı (ve uzantısı, sinemacı) ile mi, Hayır. Geleneksel dramatik yerine, etkisi, alaycı, meraklı, koyu komik bile değildir.

Bu erken sırasında, Almereyda Milgram karısı olacak olan dansçı (Winona Ryder) toplantı sahneleri intercuts. Bu pasajlar “Deneyci” sadece iş değil, aynı zamanda adam ilgilendirmeyecek. Bu ilan Eğer bu bir biyografik ise henüz pek bir klasik. Hiç Milgram'ın psikoloji sonda ilgilenmiyorum, bu tür çalışmalar o taahhüt ediyorum neden merak gibi görünüyor. Ve, sonuç olarak, filmin eş ve aile parçaları, bir şey açıklamak yerine, sadece bize oldukça sıradan bir adamdı o temelde olumsuz bir işlevi var.

Yani, sonuçta, Almereyda vurgu yaptığı konunun çalışma ve sosyal hayatın düşüyor. Sonra ünlü deneyler ve kitabı takip, Milgram olur bir şeyler tartışmalı bir kamu fikri, hamle, Harvard (daha sonra City University of NY) ve concocts diğer deneysel testlerin insan davranışı, bazı çok ilginç ama hiçbiri ulaşmak ün önceki olanlar. Kariyer ilerledikçe, bilimsel akademik-askeri kompleks pop-kültür, çeşitli cephelerde milletin hayal gücü ile kesişiyor nasıl farkına varırız. Televizyonda kendisi Milgram. “Kamera Şakası.” ile başladı CBS kötü bir TV filminde, hayatının işini dönüp bakar, “Onuncu Seviye,” oyuncular William Shatner ve Ossie Davis.

O iğrenç şeyi oluştuğunu gördüğümüz gibi, Milgram onun üzmek hakkında kameraya ilham perileri. Bir Broadway müzikali haline eserleri dönüm düşündüğünde, şehir merkezindeki bir sokakta şarkı içine patlamaları. Hangi filmin baş güzelliklerini işaret ediyor: resmi savaş oyunları ve anlatı modları eklektik karışımı. Almereyda kamera sık sık Adres, bazen henüz olmamış şeyleri bize anlatarak Milgram vardır. Arka ekran projeksiyon, çeşitli amaçlar, eski bir sinema dönemi çağrıştıran dahil hizmet veren (), çeşitli gerçeküstü dokunuşlar ve mesafeli her türlü cihazı kullanıyor. Onun sesi dalgın için tuhaf ve ciddi, bazen tek bir sahne içinde geri taşlamalı için ciddi veers.

Tüm bunları bir araya getiren konu, girişim, özgür irade sorunu ile ilgisi var. Milgram'ın deneyleri akıl hocalarından biri işaret etmeye çalışır gibi ters en azından insanların önemli bir azınlık yersiz sosyal denetimlere karşı olduğunu göstermek içindi. Ne bir eğitim sistemi ve bu sayı yetişen bir toplum inşa etmeye çalışıyor? Aynı şekilde, gerçi birçok kişi aşk için manipüle ederek filmler hakkında ileri sürerek değer eserleri gibi “Deneyci”, içinde tutmak duygusal sıcaklık düşük ve zararlı bizimle bir kolaj delillerle ilgili konular, sağlar bize yorumsal özgürlük için inşa anlamları için kendimizi?

Hiç şüphe yok ki, o tip bir özgürlüğü sadece Almeredya Başbakan ve değerli bir örnektir sanatçı belirli bir tür, tarafından bize sunuluyor. Erken kariyeri, açıkçası o kadar da alışılmadık derecede yetenekli yönetmen, henüz yerine izin kendi kendine olmak emdi içine ana akım sinemasının sistemi var kasten kaldı akıllı kenar boşlukları, yapma aralığı filmlerden dokümanlar şort için modern Shakespeare uyarlamaları için çalışan hak atama deneysel. Bunu yaparken, kendini onun son dağ havası sürekli akışı gibi suffuses yaratıcı bir özgürlük verdi. “Deneyci,” diyebilmeli, “c'est moi.”
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir

Kapat[x]